برای دریافت قیمت نهایی و تخفیفات ویژه با کلیک روی دکمه ثبت درخواست فرم رو پر کن رو که کارشناسان ما باهات تماس بگیرن
ثبت درخواست

تعریف پروفیل صنعتی

پروفیل از لحاظ لغوی به معنای  ثابت بودن مقطع در طولی معین می باشد. نوعی از پروفیل ها با نام پروفیلصنعتی شناخته می شود.

انواع پروفیل صنعتی:

پروفیل صنعتی  به دو نوع پروفیل باز و پروفیل بسته تقسم بندی می شود. ابعاد پروفیل های تولیدی نیز متنوع بوده و هر کدام کاربرد جدایی دارند. این پروفیل ها در شاخه های با طول ۱۲ متر تولید شده  و بزرگترین ابعاد آن پروفیل ۳۰۰ *۲۰۰ میلیمتر می باشد.

همانگونه که گفته شد پروفیل صنعتی ضخامت زیادی دارند.  ابعاد پروفیل های صنعتی شامل موارد زیر می باشد.

ابعاد پروفیل های با مقطع مربع با ضخامت های ۲ میلیمتر تا ۱۰ میلیمتر

۱۰ × ۱۰ × ۶۰۰۰ تا ۳۰۰ × ۳۰۰ × ۶۰۰۰

پروفیل ستونی:

پروفیل ستونی پروفیل هایی هستند که دارای سطح مقطع بزرگتری بوده و کاربرد زیادی نیز در صنعت و پروژه های ساختمانی دارند.  ضخامت این پروفیل ها از 5/2 تا 8 میلی متربوده و عمده کاربردشان در ساختن ستون و اسکلت فلزی می باشد. کاربرد پروفیل قوطی مربع یا مربع مستطیل عمدتا در صنعت ساخت خودرو می باشد.

  • پروفیل با سطح مقطع مربع :از 60 * 60 میلی متر تا 270 * 270 میلی متر
  • پروفیل با سطح مقطع مستطیل: از 40 * 100 میلی متر تا 135 * 300 میلی متر

ساخته می شوند و می توانند در ساختمانها بکار روند.

از کاربرد پروفیل صنعتی می توان در ساختن شاسی تریلرها و نفت کش ها استفاده نمود.

فرآیند تولید لوله و پروفیل فولادی:

قوطی پروفیل صنعتی که با نام پروفیل سنگین نیز شهرت دارد  فولادی است که  ضخامت بیشتر نسبت به پروفیل های معمولی دارد. عمده کاربرد پروفیل صنعتی در پرژه های عمرانی، برج سازی ماشین سازی، سدسازی، ساختمان سازی، تولید ماشین آلات صنعتی، ساخت سوله، کارخانجات تولیدی ماشین آلات صنعتی، ستون دستگاه های متحمل وزن بالا، شاسی ماشین الات ثابت و.. می باشد.

در مقاطع صنعتی توجه به ویژگی‌های مکانیکی و الکتریکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و در این راستا دانش فنی و تجربه کاری و امکانات تولیدی در جایگاه ویژه‌ای قرار می‌گیرند به طوری که امکان تولید قطعات خاص با ویژگی‌های مشخص برای هر تولیدکننده پروفیل‌ ساختمانی وجود نخواهد داشت.

پروفیل صنعتی استنلس استیل:

عمده کاربرد پروفیل  استیل در مصارف تزیینی و صنعتی می باشد. همچنین پروفیل هایی که  عمدتا از جنس فولاد هستند به منظور نرده کشی و حفاظت ساختمان استفاده می شود.

از پروفیل های صنعتی استنلس استیل در در صنایع نفت و همچنین گاز پتروشیمی و سازه های صنعتی نیز استفاده میکنند.

جهت استفاده از این پروفیل در کاربردهای ذکر شده دو نوع پروفیل در بازار موجود می باشد.  این پروفیل ها با اسامی  پروفیل استیل ۲۰۱ و پروفیل استیل ۳۰۴ ساخته می شود. تفاوت این دو پروفیل در استاندارد تولید آن می باشد.

خرید پروفیل صنعتی:

جهت خرید پروفیل در انواع ابعاد می تواند با شماره ی 02128423590تماس گرفته و با مشاورین فروش زاگرس آهن ارتباط برقرار کنید. همکاران ما قیمت بار شما را بروز محاسبه کرده و در اختیار شما عزیران قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/zagrosah/domains/zagrosahan.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/zagrosah/domains/zagrosahan.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373